Właśnie kończymy z mężem budowę domu w stanie surowym zamkniętym. Wiele jeszcze przed Nami, ale już wiele za Nami. Przechodziliśmy przez to wszystko całkiem niedawno i wciąż borykamy się z problemami, które wynikneły na skutek Naszej niewiedzy, co wielokrotnie wykorzystała firma wykonawcza.. Wiem jak ciężko jest załatwiać jakiekolwiek formalności, jak trudno jest wybrać firmę budowlana, co w ogóle powinno się wiedzieć na temat budowy i od czego wogole zacząć, skoro zupełnie nie ma się pojęcia na dany temat.

Rozpoczynając współprace z wykonawcą, nie mieliśmy zielonego pojęcia, na co powinniśmy zwrócić uwagę, co skończyło się konfliktem i w ostateczności zostaliśmy oszukani.

Niestety, często bywa tak, że wykonawca nie przyznaje się do błędów - nawet takich, które widać gołym okiem.

Mam nadzieję, że uda Mi się stworzyć źródło cennych informacji, które w przyszłości pomogą nie jednemu inwestorowi...

wiola99@onet.pl,

Mój Projekt Takt Y Zdjecia z budowy

Długo szukaliśmy z mężem idealnego dla Nas projektu gotowego.
Naprawdę nie było łatwo, ponieważ jest ich tysiące i każdy z nich ma w sobie coś szczególnego. Minęło sporo czasu, zanim trafiliśmy na Takt y, ale zakochaliśmy się w, nim od pierwszego wejrzenia. Zaczęłam szukać informacji o, tym projekcie w internecie, ponieważ chcieliśmy dowiedzieć się o, nim jak najwięcej, ale bezskutecznie. Pomyślałam, że na pewno mało jest osób, które wybudowały ten domek, a jeśli tacy są, to nie umieszczali o tym informacji w internecie, a szkoda, bo bardzo ułatwiłoby, to Nam podjęcie decyzji. Mimo wszystko i tak zdecydowaliśmy, że tylko ten domek..żaden inny nie spełnilby  Naszych oczekiwań :-)
No i tak po długich przygotowaniach, przystąpiliśmy do budowy, a tym samym do realizacji i spełnienia Naszych marzeń..
Najpierw, jak wiadomo został wylany fundament.

Dla Was to napewno nic nadzwyczajnego, ale dla Nas emocje są nie do opisania, aż trudno Nam czasem uwierzyć, że niedługo zamieszkamy we własnym domku.

Kolejnym etapem było postawienie stropu, zaznaczam tutaj, że Nasz domek budowany jest w technologi która opiera się na konstrukcji drewnianej szkieletowe, ale wykończony w tynku mineralnym...                                                                                                                                            

Wykorzystam teraz artykuł który pomoże Wam odpowiedzieć na pyatnie..

Dlaczego domy drewniane?

Autorem artykułu jest papaj

W Internecie przeglądają projekty domów często trafimy na możliwość wyboru technologii, w której będzie on wykonany. Zwykle oferaowana będzie nam tradycyjna w Polsce technologia murowana, lub zdobywająca coraz większą popularność technologia szkieletu drewnianego.
W Internecie przeglądają projekty domów często trafimy na możliwość wyboru technologii, w której będzie on wykonany. Zwykle oferaowana będzie nam tradycyjna w Polsce technologia murowana, lub zdobywająca coraz większą popularność technologia szkieletu drewnianego. Właśnie na tą drugą stosunkowo nową na naszym rynku możliwość chciałbym zwrócić waszą uwagę.

Domy drewniane postrzegane są przez większość osób jako mniej trwałe od murowanych i bardzo podatne na zmianę temperatury. Zupełnie przeczą temu doświadczenia osób mieszkających w takich domach. W USA gdzie buduje się właściwie tylko domy drewniane oparte na szkielecie drewnianym, konstrukcje te potrafią wytrzymać nawet ponad 100 lat. To samo tyczy się podatności tego typu domów na zmiany temperatur. Okazuje się, że domy drewniane dzięki naturalnym właściwościom drewna mają zdolność do termoregulacji. Dzięki temu w zimie zachowują ciepło, a w lecie w środku panuje przyjemny chłód. W dodatku drewno jest doskonałym przewodnikiem ciepła, więc w zimie taki dom można ogrzać dużo szybciej i stosując dużo mniejsze nakłady energii.

Kolejną zaletą tego typu konstrukcji jest fakt, że domy drewniane prawie nie wymagają tak zwanych prac mokrych (wystarczy tylko wymurować fundamenty). Dzięki temu można je budować o każdej porze roku, a sama budowa trwa dużo krócej niż w przypadku obiektów murowanych. Nie należy również zapominać o tym, że drewno jest surowcem naturalnym i odnawialnym. Jego produkcja jest dużo mniej obciążająca dla środowiska niż wytwarzanie surowców dla budownictwa tradycyjnego. Jeżeli leży nam na sercu los środowiska to domy drewniane będą dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowując, domy drewniane to:
- krótki czas budowy
- możliwość budowania o każdej porze roku
- zdolność do termoregulacji
- dużo mniejsze obciążenie dla środowiska

Artykuł pochodzi z serwisu http://www.artelis.plhttp//artelis.pl/%22%3Ewww.Artelis.pl%3E

Jesteśmy obecnie na etapie wykończenia domku z zewnątrz..zobaczcie..Czyż nie jest śliczny?
Osobą zainteresowanym, mogę wysłać na email kosztorys budowy..
Witam wszystkim serdecznie..
Dawno mnie nie bylo, ale mam nowe zdjęcia z budowy :-)



Czyż nie jest piękny :-)
Pozdrawiam Wszystkich ciepło i już wkrótce Nastepne zdjęcia z budowy..





5 komentarzy:

  1. Witam
    Mam działke 600m2 i tez chcę postawić na niej domek drewniany zastanawiam się nad dwoma projektami Z30 i Takt2
    85,8m2.
    Jeżeli to nie sprawi problemu to proszę odpiszcie jak Wam się mieszka w domu i ewentualnie jaki mieliście koszt dudowy domu stanu zamkniętego i wykończonego zewnątrz całkowicie mój adres to kewalsb@wp.pl
    Pozdrawiam
    Sławek

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie..
    Czy dostał Pan moją odpowiedz na email?
    Pozdrawiam serdecznie Wiola :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam.

    Jeżeli to mozliwe to bardzo proszę o przesłanie kosztów budowy stanu surowego zamkniętego oraz kosztow calkowitego wykonczenia
    moj adres to montsystem@wp.pl

    Pozdrawiam Rafal

    OdpowiedzUsuń
  4. Kończę powoli budowę takiego samego domku. Wygląda prawie tak samo ładnie, ale jest wykonany całkowicie w technologii murowanej. Wykończenie tarasu tak samo w drewnie, no i jeszcze pokusiłem się o piwnicę. Chętnie nawiążę z Wami kontakt i podzielę się doświadczeniami. Pozdrawiam, Mirek. Mój adres mirek@skc.com.pl (Fotki wyślę bezpośrednio na maila)

    OdpowiedzUsuń
  5. Witam:) My projekt takt 3 y mamy od około 5 lat własnie wyjeliśmy i podjelismy decyzje o budowie chetnie nawiąże bliższa znajomość.Prosze o jakies sugestie co do budowy i ewentualny kosztorys.pozdrawiam
    xgosikx@o2.pl

    Małgorzata P

    OdpowiedzUsuń